Blog Archives

Schedule for Tuesday, February 10th

Schedule for Tuesday, February 10th

Girls Basketball
2A District IV play in game (loser out)
Tumwater vs. Rochester – Tumwater HS – 7:00 PM


Boys Basketball

1B District IV Playoffs (loser out)
Pope John Paul II @ Oakville – Oakville HS – 6:00 PM

Advertisements

Today (1/8): Saints Host GNAC Hoops Doubleheader

Schedule for Saturday, January 8th

Women’s Basketball
Saint Martin’s vs. Alaska – Marcus Pavilion – 5:15 PM

Men’s Basketball
Saint Martin’s vs. Central Washington – Marcus Pavilion – 7:30 PM

Schedule for Wednesday, January 7th

Schedule for Wednesday, January 7th

Boys Basketball
North Thurston vs. Shelton – North Thurston HS – 7:00 PM
Capital vs. Foss – Capital HS – 7:00 PM

Girls Basketball
Timberline vs. Stadium – Timberline HS – 7:00 PM
Olympia vs. South Kitsap – Olympia HS – 7:00 PM

Schedule for Tuesday, January 6th

Schedule for Tuesday, January 6th

Boys Basketball
River Ridge vs. Washington – River Ridge HS – 7:00 PM
Northwest Christian vs. Tacoma Baptist – Northwest Christian HS – 7:00 PM
Black Hills vs. Columbia River – Black Hills HS – 7:30 PM

Girls Basketball
River Ridge vs. Washington – River Ridge HS – 5:15 PM
Northwest Christian vs. Tacoma Baptist – Northwest Christian HS – 5:45 PM
Tumwater vs. Fort Vancouver – Tumwater HS – 7:30 PM

Schedule for Friday, January 2nd

Schedule for Wednesday, December 17th

Schedule for Wednesday, December 17th

Girls Basketball
Northwest Christian vs. Auburn Adventist – Northwest Christian HS – 5:45 PM
North Thurston vs. Foss – North Thurston HS – 7:00 PM
Timberline vs. Bellarmine – Timberline HS – 7:00 PM

Boys Basketball
Olympia vs. Gig Harbor – Olympia HS – 7:00 PM
Northwest Christian vs. Auburn Adventist – Northwest Christian HS – 7:00 PM

Schedule for Tuesday, December 16th

Schedule for Sunday, December 14th

Today (12/12): Hoops!

Schedule for Friday, December 12th

Men’s Basketball
SPSCC vs. Umpqua – SPSCC Gym – 4:00 PM
Evergreen vs. Pacific – CRC Gymnasium – 8:00 PM

Women’s Basketball
Evergreen vs. Pacific – CRC Gymansium – 6:00 PM

Girls Basketball
River Ridge vs. Franklin Pierce – River Ridge HS – 5:15 PM
Capital vs. Shelton – Capital HS – 7:00 PM
Olympia vs. Yelm – Olympia HS – 7:00 PM
Timberline vs. Gig Harbor – Timberline HS – 7:00 PM

Boys Basketball
River Ridge vs. Franklin Pierce – River Ridge HS – 7:00 PM
North Thurston vs. Lincoln – North Thurston HS – 7:00 PM

Schedule for Thursday, December 11th